פרויקט יום העצמאות של אוביטר

עו"ד פלילי יפעת שי יוספזון
עו"ד פלילי יפעת שי יוספזון מייסדת "שי, יוספזון ושות', משרד עורכי דין פלילי ורישוי נשק"
עו"ד פלילי יפעת שי יוספזון "

כיו"ר (משותף) של הועדה לעידוד עסקים וקשרי חוץ בלשכת עורכי הדין במחוז חיפה מזהירה יפעת: "לאט לאט, עורכי דין רבים שרק קיבלו את הרישיון רצים לפתוח משרד ואין להם מושג לא במשפטים ולא בניהול משרד. התחרות בשוק קשה מאד ולא קל להתבלט ולהתבדל. לטעמי האישי, עו"ד ללא ניסיון משפטי מתרשל אם הוא פותח משרד. במקרה שלי למשל היו אחריי 3 שנות טרום התמחות והתמחות וכן השירות במשטרה שסייע מאד להיכרותי עם החוק והפרקטיקה בתחום הפלילי, וזאת בנוסף לעובדה שהמשרד נפתח עם השותף שלי לאחר 30 שנות שירות במשטרה, בין היתר כראש לשכת התביעות וכשופט ביה"ד לערעורים במשטרה.
עו"ד חדש/ה כדאי שיהיה מעורב בעשייה בלשכת עורכי הדין ובעיקר בוועדת הצעירים במחוז, ממנה יוכל ללמוד המון, ירכוש כלים, ישתפשף בפרקלטיקה המשפטית תחילה, יבין את ההשלכות הכלכליות של פתיחת משרד והאחריות המקצועית של עצמאי לעומת שכיר. רק לאחר כל אלה ולטעמי לאחר לפחות 3 שנות וותק, ניתן לחשוב לפתוח משרד. כעת בעידן הקורונה המצב מורכב אף יותר, לצערי עורכי דין שכירים ואף ותיקים רבים יפוטרו מהמשרדים בהם הם עובדים ובלית ברירה יצאו לעצמאות. ראינו את ההבדלים העצומים בין השכירים במשק שזכו לדמי אבטלה לעומת העצמאים שנותרו ללא כל תמיכה, למעט מענק קטן.
צאו לדרך רק לאחר שעשיתם מחקר מעמיק, תוכנית עסקית ברורה, בידלתם את עצמכם עם תחום ספציפי ברור ולעולם אל תהיו כלבויניקים. לא הייתם רוצים שרופא אורטופד יבצע בכם ניתוח לב פתוח. בהצלחה! "

עו"ד דן זילברמן - מאגר עורכי דין
עו"ד דן זילברמן דן זילברמן ושות' משרד עורכי דין
עו"ד דן זילברמן "

אל תתבייש להתייעץ, להיעזר ולצרף עו"ד בעל נסיון רב יותר בתחום, גם אם זה עולה בחלק משכ"ט כי אתה תרוויח הרבה יותר.  צורך קשרי עבודה עם קולגות מתחומים אחרים, תאמין בדרך שלך אבל אל תהיה עיוור לגביה – כי תמיד יהיה מישהו שיראה דבר מה שאתה לא רואה שיכול לשנות את התיק.  תשקיע בכל תיק קטן וגדול בצורה שווה כי יש בני אדם מאחורי כל מקרה. אל תיקח עבודה בתחומים שאתה לא יודע ואם כבר אתה רוצה להתנסות תצוות לך עו"ד מנוסה יותר בתחום.  זה חלק מהדברים שאני אומר לחברים למקצוע שמדברים איתי בנושא הזה, ותמיד אני אומר להם דלתי פתוחה עבורכם תמיד לכל עצה ועזרה.

סיון אלה-לוי, עורכת דין
סיון אלה-לוי, עורכת דין סיון אלה-לוי – משרד עו"ד וגישור
סיון אלה-לוי, עורכת דין "

טיפ קטן ואישי לעורך הדין המתחיל שרוצה להקים משרד – צא לדרך עצמאית רק אם אתה מרגיש שהעצמאות הזו בוערת בך. צא לדרך עצמאית רק לאחר שגיבשת לעצמך תחום משפטי שבו אתה מוצא את השליחות האישית שלך. הקשב בעיקר לעצמך ונסה לסנן רעשי רקע מיותרים. בהצלחה ❤️

עו"ד דוד טובול "

להיות בני אדם לפני שאנחנו עורכי דין ולבחור בפתרונות פשוטים וממוקדים ומקצועיים- הפשטות והענווה של קוד פעולה מול הלקוח.

עו"ד ריבי טל ישינסקי "

טיפ לעורך הדין המתחיל שרוצה להקים משרד: כעצמאי, כל האחריות עלייך, לטוב ולרע. אתה לא יכול להרשות לעצמך לטעות, גם משום שיש לך מחויבות ללקוח, וגם משום שכל טעות עלולה להכתים את השם שלך. ידוע ש"טוב שם, משמן טוב"; הלקוחות שלך הם השגרירים שלך – אם תפשל, אם תזלזל ולא תיקח את העבודה שלך בשיא הרצינות – המוניטין שלך ייפגע באופן שקשה מאוד, עד בלתי אפשרי, לתקן. אז כבר מההתחלה, תבין, שאין מי שיבדוק אחרייך ואתה אחראי לכל החלטה, לכל מילה ולכל צעד בעבודה שלך.

רפאל ציק "

טיפ קטן ואישי שלי לעורך דין שרוצה להקים משרד: להיות מקצוען עד הסוף, שזה אומר לעבור על כל התיק ולחפש את הטעויות של הצד השני. בנוסף חשוב מאוד לתת תמיד מענה אדיב ללקוח.

נגישות